[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Son yıllarda gündeme gelen nişasta bazlı şekerlerle ilgili iddiaların tüketicide yarattığı endişe ve kafa karışıklığını gidermek amacıyla hazırlanan misirsekeri.com; “Yüksek Fruktozlu Mısır Şurubu – HFCS” ticari adıyla da bilinen, mısırdan elde edilen ve doğal bir tahıl ürünü olan mısır şekerine ilişkin bilimsel temelli bilgileri, yetkili otoritelerin ve uzmanların konu ile ilgili görüşlerini sunmaktadır.

Sitenin amacı birçok ülkede, gıda ve içeceklerde çeşitli fonksiyonel özellikleri nedeni ile tercih edilen bu çok yönlü ürüne ilişkin efsaneleri ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmaktır. Bunu sağlamadaki temel yaklaşımımız, tüketicilerin doğru karar verebilmesi için gereken bilimsel temelli bilgilere yer vermektir.

Tüketicilerin çoğu, mısır şekerinin sofra/çay şekerinden farklı olduğunu sanmakta ve özellikle son dönemdeki iddialarla birlikte sağlığa zararlı olduğunu düşünmektedir. Ulusal ve uluslararası uzmanların ve otoritelerin görüşlerine ve bilimsel yayınların bulgularına yer verilen misirsekeri.com ile mısır şekerine ilişkin tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği
http://www.nud.org.tr/

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]